Jak jeść szybko i zdrowo?

Najczęściej, jeżeli chcemy zjeść coś na szybko wybieramy niezdrowe przekąski.

Wskazuje na to sama nazwa posiłków typu “fast food”, które często są pełne niezdrowych tłuszczy, oraz zawierają duże ilości soli i cukrów. Jak zatem możemy przygotować szybkie, i zdrowe posiłki? Przede wszystkim musisz starać się zmienić swoje przyzwyczajenia. Szukaj sposobów, a nie wymówek. Poniżej poznasz kilka sposobów, dzięki którym zaczniesz się zdrowiej odżywiać, bez konieczności spędzenia dużej ilości czasu w kuchni. Jest to na prawdę prostsze niż myślisz.

Wychodząc z domu staraj się zabierać ze sobą proste przekąski, takie jak banan czy orzechy.

Kalafior nie tyklo dla diabetykówWtedy, gdy zgłodniejesz nie sięgniesz po pełnego cukru batona, chipsy, czy inne niezdrowe zapychacze. W łatwy sposób przygotujesz także szybką przekąskę – krojąc seler naciowy, i wypełniając go np. masłem orzechowym. Możesz także pokroić warzywa i owoce do pudełka, dzięki czemu będziesz miał szybki dostęp do zdrowego posiłku .

Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem na pełnowartościowy posiłek będą koktajle. Nie ma prostszego, i szybszego sposobu na dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej. Staraj się, aby w Twoim koktajlu znajdowały się zarówno warzywa, owoce jak i ziarna, takie jak m.in. słonecznik, czy uznawane za “super food” nasiona chia. Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzebujesz ogromnego blendera kielichowego, aby przygotować koktajl. Obecnie na rynku znajdziesz wiele przenośnych blenderów, więc taki posiłek przygotujesz równie szybko w pracy.

Kolejnym sposobem, aby jeść szybko i zdrowo jest przygotowanie posiłków dzień wcześniej.

Burak - zawsze zdrowyDobrze, wiesz, że nie wstaniesz specjalnie wcześniej, żeby przygotować sobie zdrowy posiłek. Także przygotuj go wieczorem, umieść w szczelnym pojemniku, i przechowaj na noc w lodówce, dzięki czemu zachowa swoją świeżość. W Internecie znajdziesz wiele przepisów na tzw. dietę pudełkową. Zazwyczaj posiłki te są łatwe i szybkie w przygotowaniu, lekkie oraz zbilansowane.

Jeżeli sytuacja zmusiła Cię do zamówienia na mieście, nie zamawiaj fast-foodów, wybierz zdrowsze rozwiązania takie jak np. sushi, czy kuchnia chińska.

Wydaje nam się, że aby zdrowo się odżywiać potrzebujemy dużej ilości czasu, jednak stosując się do powyższych wskazówek, szybko się przekonasz, że nie jest to takie trudne. Dzięki zwiększeniu ilości zdrowych produktów w swojej diecie, zauważysz jak Twoja waga spada, i odczujesz  większą dawkę energii – w konsekwencji jeszcze chętniej będziesz chciał prowadzić zdrowszy styl życia.

Autor

  • Sporej sławy doradczyni i trenerka. Często tworzy strony internetowe poświęcone poradom powiązanymi z różnymi sferami życia. Jej sposób na codzienne obowiązki to dobre organizacja pracy. Często jeździ rowerem lub biega.