Jak urządzić mieszkanie za niewielkie pieniądze ?

Urządzenie własnych czterech kątów to spore wyzwanie. Poziom trudności wzrasta, gdy dysponujemy stosunkowo niewielkim budżetem. Ale nie jest oczywiście niemożliwe. A zatem jak urządzić stylowe wnętrze za grosze? Oto garść praktycznych porad, które zawsze się sprawdzają.

Po pierwsze zwróćmy szczególną uwagę na dobór kolorów. Ciemne barwy optycznie pomniejszają pomieszczenie. Mogą sprawiać przytłaczające wrażenie. Natomiast jasne kolory dają wrażenie czystości i świeżości. Dodatkowo sprawiają, że pomieszczenie wygląda na zdecydowanie większe niż w rzeczywistości. Jeśli chcemy jeszcze “podbić” ten efekt, to postawmy na lustra. Będą one odbijać światło i dadzą wrażenie głębi.

W sklepie meblowym róbmy zakupy z głową. Decydując się na zakup tanich mebli zapłacimy mniej, jednak takie sprzęty prawdopodobnie bardzo szybko się zniszczą. Dlatego postawmy na dobrze wykonane meble , one posłużą nam przynajmniej przez kilka lat. Jeśli chodzi o stronę wizualną to najlepiej sprawdzą się klasyczne modele. One przez bardzo długi czas nie wyjdą z mody.

 

Możemy samodzielnie odnowić stare meble. W internecie znajdziemy mnóstwo tutoriali; zarówno dla początkujących, jak dla bardziej zaawansowanych. Własnoręcznie możemy też wykonać wiele dodatków do naszego mieszkania. Na przykład uszyć ozdobne poszewki czy zasłony.

Warto też przeszukać strychy i piwnice w domach naszych rodziców i dziadków. Z całą pewnością znajdziemy tam mnóstwo ciekawych bibelotów. Warto rozważyć taką opcję ponieważ od kilku sezonów wzornictwo z PRL-u jest szalenie modne. Dodatkowo takie meble są wyjątkowo solidne przecież bez większego uszczerbku przetrwały kilkadziesiąt lat.

 

Kolejny sposób na oszczędzanie to zakupy używanych mebli i akcesoriów. W dzisiejszych czasach wcale nie musimy się wybierać na pchli targ. Z pomocą przyjdzie nam Internet. Interesujące nas rzeczy bez problemu znajdziemy na portalach aukcyjnych, lokalnych serwisach ogłoszeniowych, a nawet w mediach społecznościowych. A zatem szybkie zakupy możemy zrobić bez wychodzenia z domu.

 

Autor

  • Sporej sławy doradczyni i trenerka. Często tworzy strony internetowe poświęcone poradom powiązanymi z różnymi sferami życia. Jej sposób na codzienne obowiązki to dobre organizacja pracy. Często jeździ rowerem lub biega.

2 Replies to “Jak urządzić mieszkanie za niewielkie pieniądze ?”

  1. Nie mam za dużo środków finansowych na urządzanie domu, dlatego szukam okazji na portalach ogłoszeniowych, czasem ludzie sprzedają fajne meble i akcesoria w dobrej cenie i można znaleźć perełki…

  2. Kupiłam używane meble dębowe w sklepie z meblami używanymi, muszę je polakierować ale są naprawdę piękne i unikalne.

Comments are closed.