Licówki kompozytowe

Kompozyt dentystyczny to biały materiał, który jest w zasadzie mieszaniną plastiku i mikroskopijnych kawałków szkła. Połączenie daje materiał, który jest łatwy do umieszczenia i wyrzeźbienia na zębie i który wiąże się z tkanką zęba i szybko twardnieje po umieszczeniu pod światłem utwardzającym. Materiał kompozytowy jest często używany do umieszczania wypełnień w kolorze zębów.

Licówki wykonane z kompozytu dentystycznego działają podobnie jak inne licówki; jedynymi różnicami są użyte materiały i całkowity koszt fornirów. Koszt licówek na zęby może być różny, zależny od wybranego przez pacjenta gabinetu stomatologicznego.

Licówka kompozytowa to cienka powłoka z materiału, która przechodzi przez naturalny ząb, aby zatuszować wady.

To zabieg kosmetyczny, który przede wszystkim poprawia wygląd przednich zębów. Możesz uzyskać tylko jedną okleinę lub kilka, aby Twój uśmiech wyglądał lepiej i dał Ci pewność siebie.

Okleina kompozytowa nie może zastąpić korony, w której jest wskazana.

  • Korona pokrywa cały ząb i zapewnia mu ochronę i wsparcie po tym, jak został strukturalnie naruszony.
  • Licówki nie oferują takiego wsparcia strukturalnego, ponieważ mają charakter czysto kosmetyczny.

Licówki pośrednie to każda licówka, która jest wytwarzana poza jamą ustną, a następnie łączona z przygotowanym zębem . Obejmuje to zarówno licówki wykonane z porcelany, jak i licówki wykonane z kompozytowego materiału dentystycznego. Proces wygląda tak:\

  • odwiedzasz dentystę, aby przygotować zęby i pobrać wycisk
  • Twój dentysta ma licówki wykonane w laboratorium dentystycznym
  • następnie wracasz w późniejszym terminie, aby skleić gotowe forniry na miejscu

Drugi sposób uzyskania licówek kompozytowych wymaga  tylko jednej wizyty u dentysty .

Podczas tej wizyty dentysta przygotuje zęby, a następnie bezpośrednio utworzy na nich licówki, nakładając poszczególne warstwy kompozytowego materiału dentystycznego. Dentysta utwardza materiał między aplikacjami, utwardzając go specjalnym światłem, a następnie przycina, wzmacnia i poleruje licówkę po ostatniej warstwie.

Podsumowanie

Jedną z oczywistych zalet stosowania fornirów kompozytowych jest to, że można je potencjalnie wykonać w ciągu jednego dnia. To dosłownie dałoby ci natychmiastową metamorfozę uśmiechu w ciągu jednego dnia. Co więcej koszt wykonania licówki na zęby może być stosunkowo niski.

W przypadku wykonania licówek nie ma konieczności planowania wielu wizyt dentystycznych.

Musisz tylko upewnić się, że znajdziesz dentystę, który lubi umieszczać licówki kompozytowe w ten sposób, ponieważ musiałby być w tym bardzo wykwalifikowany. Materiał kompozytowy jest często używany do umieszczania wypełnień w kolorze zębów. Licówki wykonane z kompozytu dentystycznego działają podobnie jak inne licówki; jedynymi różnicami są użyte materiały i całkowity koszt fornirów.

Licówka kompozytowa to cienka powłoka z materiału, która przechodzi przez naturalny ząb, aby zatuszować wady. 

Autor

  • Sporej sławy doradczyni i trenerka. Często tworzy strony internetowe poświęcone poradom powiązanymi z różnymi sferami życia. Jej sposób na codzienne obowiązki to dobre organizacja pracy. Często jeździ rowerem lub biega.